Nejčastější dotazy

Na této stránce najdete odpovědi na otázky, na které se nás ptáte nejčastěji. Pokud zde nějakou odpověď nenajdete a domníváte se, že by mohla být důležitá
i pro ostatní návštěvníky našich stránek, řekněte nám to! Rádi tuto odpověď na našich stránkách zveřejníme.


Mohu úvěr splatit předčasně? Pokud ano, kdy a za jakých podmínek?

U většiny našich finančních produktů můžete úvěr splatit předčasně naprosto kdykoli. Pouze u některých je minimální doba splatnosti 1 rok.

Velmi nás vždy zajímají potřeby každého jednotlivce. Co bude nejlépe vyhovovat právě Vám, nemusí vyhovovat někomu jinému a naopak.

Pokud nám například sdělíte, že Váš měsíční příjem je stále stejný a budete rádi za dobu splatnosti co nejdelší, aby měsíční splátka byla co nejnižší, tzn. vzhledem k vašim příjmům je pouze mizivé procento naděje, že by se Vám podařilo úvěr splatit dříve, pak Vám nabídneme typ úvěru, kde není až tak úplně výhodná možnost předčasného splacení, ale v ostatních bodech bude úvěr pro Vás absolutně nejvýhodnější – nízká úroková sazba, doba splatnosti dle Vašich finančních potřeb a přání, atd.

A naopak, pokud nám při telefonickém rozhovoru sdělíte, že chcete sice úvěr natáhnout na 10 let, aby byla splátka pro Vás přijatelná, ale víte, že např. po půl roce budete prodávat nějaký pozemek, a z těchto peněz budete chtít úvěr zcela doplatit, pak konkrétně Vám zajistíme úvěr, u kterého bude samozřejmě taktéž velmi nízký úrok, ale zároveň fantastická možnost předčasného splacení! V tomto konkrétním uvedeném příkladu Vás bude předčasné splacení stát pouze 1 % z půjčených peněz, a za zbývajících 9,5 let nebudete platit žádný úrok ani jeho část!

Například: půjčíte si 500 000 Kč na dobu 10 let s měsíční splátkou cca 6 000 Kč. Po půl roce získáte nějaké peníze a úvěr budete chtít zcela doplatit. V tomto uvedeném případě zaplatíte poplatek pouze ve výši 2 500 Kč. Nic víc!

Pokud si však na úvěrový účet kdykoli zašlete nějaké peníze navíc – nad rámec měsíční splátky, abyste měli úvěr doplacen co nejdříve, nebude Vám za tyto mimořádné splátky účtován žádný poplatek! Taktéž nemusíte mít k tomuto předem žádné svolení, nemusíte tuto skutečnost nikomu volat, někam psát apod.


Musím doložit, na co přesně jsem peníze z poskytnuté půjčky použil?

Nikoli. U nás žádné faktury apod. dokládat nemusíte. Peníze můžete použít naprosto na cokoli potřebujete. Vy sami víte jistě nejlépe, co potřebujete zaplatit, komu vrátit půjčené peníze či zda by si nezasloužila Vaše koupelna totální rekonstrukci.

Příklad: půjčíte si 1 milion korun. Z těchto peněz doplatíte jiné, zbytečně drahé půjčky v celkové výši 400 000 Kč. Dále doplatíte leasing na auto ve výši 150 000 Kč. Dále 300 000 Kč padne na rekonstrukci půdy, ze které uděláte dětem vlastní pokoje v podkroví. To už je celkem 850 000 Kč. Za 100 000 Kč pořídíte manželce krásnou novou kuchyň a za zbývajících 50 000 Kč vezmete celou rodinu na hezkou dovolenou. Je to jen na Vás…


Prý je více registrů. Nahlížíte do některých?

Nevidíme k tomu důvod. Dnes do registru dostane kdokoli velmi snadno. Stačí, když se dostanete na svém bankovním účtu do mínusu, a to třeba jen 2,- Kč z důvodu bankovních poplatků!

Registry jsou celkem tři: bankovní registr – BRKI (bankovní registr klientských informací), nebankovní registr – NRKI (nebankovní registr klientských informací) a registr Solus.

Do registru Solus se můžete dostat ještě snáz, než do registrů BRKI či NRKI. Členy registru Solus není bohužel již několik let většina bank, ale i poskytovatelé nebankovních půjček, např. Cetelem, Home Credit, Profi Credit, Cofidis, Vltavín leas, Essox apod. Bohužel jsou však členy registru také společnosti CCS, ČEZ, E.ON, Makro a všichni mobilní operátoři.
Logicky tak stačí zaplatit párkrát pozdě elektřinu, nebo se opozdit se splátkou tarifu u Vašeho mobilního operátora a jste v Solusu raz dva!

My si velmi dobře uvědomujeme, jak snadno se dá do těchto registrů dostat, a proto si na nahlížení do registrů na rozdíl od konkurence nehrajeme! Slibovat Vám půjčku, vyžádat si různé podklady, a po několika týdnech či měsících žádost zamítnout z důvodu negativního zápisu v některém z registrů, jako to dělají jiní, v tom opravdu nevidíme smysl práce, a už vůbec ne pomoc Vám – většinou právě od zbytečně drahých půjček.


A jak je to s příjmy?

Myslíte u nás, nebo u konkurence? U některých konkurenčních firem, přesto, že prezentují půjčky nebankovní, nejenže nahlíží do např. nebankovního registru a v některých případech požadují dokonce doložení výpisu z registru bankovního, ale stejně tak požadují i doložení DP.

Proč uvádíme pouze "DP" a nikoli "příjmy" se dozvíte níže.

I s příjmy si velmi dobře uvědomujeme, jak tomu v ČR je, a to především u podnikatelů. Takže jak je tomu u nás? Doložení příjmů u podnikatelů nepožadujeme! Doložit můžete cokoli, důležitá je skutečnost. To znamená například: oficiálně dle DP vyděláváte 15 000 Kč měsíčně. Nájem platíte 14 000 Kč. Dále součet měsíčních splátek všech vašich půjček a kreditních karet je 18 000 Kč. K tomu máte leasing na auto s měsíční splátkou 6 000 Kč. To už je celkem 38 000 Kč! Ale dle DP vyděláváte 15 000 Kč! Je tedy logické, že máte ještě nějaké jiné příjmy. Nejsme Finanční úřad a vaše daňové přiznání pod lupou studovat nebudeme. Přesněji řečeno vaše příjmy mimo DP. Nás zajímá (a v případě spotřebitelských úvěrů nás zajímat musí), kolik si vyděláváte opravdu, a zda tedy nebude měsíční splátka pro vás finanční problém. Samozřejmě si taktéž velmi dobře uvědomujeme, že pokud žádáte o úvěr právě na doplacení všech ostatních půjček, to znamená v uvedeném příkladu celkem 24 000 Kč, a u nás budete mít splátku 7 000 Kč, tak Vám logicky pomůžeme! Některé konkurenční poskytovatelé „nebankovních“ půjček takto přemýšlet neumí, a banky už vůbec ne!

Zdůrazňujeme, že výše uvedené informace o příjmech, se vztahují pouze pro podnikatele a právnické subjekty. Ať se nám to líbí nebo ne, u zaměstnanců se na příjmy zeptat musíme. Toto nám přikazuje zákon č. 257/2016 Sb. o spotřebitelských úvěrech.

Kontaktní údaje